Piątek 25 maja 2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

62.Wszechnica Biebrzańska
dodano: 2017-11-15 09:39:38

Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 62. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2017 r. Tematem przewodnim spotkania będzie: Przyroda i człowiek w zmieniającym się środowisku”.

W programie znalazły się ciekawe wykłady biebrzańskich ornitologów. Prestiż spotkania z pewnością podniosą goście specjalni: wybitny naukowiec prof. Rafał Kowalczyk – Dyrektor Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży oraz znany ornitolog dr Andrzej Kruszewicz – Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Ciekawym punktem spotkania będzie również ekspozycja wystawy „Skarby na piaskach. Archeologia Kotliny Biebrzańskiej”, przygotowanej przez Muzeum Podlaskie w  Białymstoku we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Sobotnią Wszechnicę zakończy pokaz filmu „Bagna są dobre” i spotkanie z reżyserem Tomaszem Ogrodowczykiem.

Drugi dzień Wszechnicy to tradycyjnie dzień terenowy. W planie spacer z archeologiem Adamem Wawrusiewiczem z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, w poszukiwaniu „skarbów na piaskach”.

Szczegóły na plakacie poniżej.

Zapraszamy serdecznie.

Wstęp wolny.

Kontakt: Beata Głębocka, Dział Edukacji BbPN, e–mail: Beata.Glebocka@biebrza.org.pl, tel. (085) 738 30 09.

Wydarzenie współfinansowane jest z Projektu Programu Interreg Litwa-Polska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego „Dziedzictwo przyrody  motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”.

Dodatkowe pliki do ściągniecia:
nazwa pliku opis rozmiar
PDF Plakat_Wszechnica_62_.pdf 2743kb